Brenna


Miejscowość

Położona na południu Polski w Powiecie Cieszyńskim stanowi piękny kryształ górski Beskidu Śląskiego. Jeżeli chcesz się w pełni zrelaksować i pooddychać świeżym powietrzem, przejść się w góry na spacer, pojeździć rowerem, pobiegać po lesie, odpocząć nad rzeką wraz z rodziną przyjedź w beskidzką Dolinę Brennicy. Zaskoczą Cię uroki tej miejscowości, liczne ścieżki rowerowe i szlaki górskie, zabytki architektury drewnianej, wspaniały folklor , piękno przyrody oraz wiele atrakcji zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Bogactwo krajobrazu kulturowego, jak i beskidzkich groni z całą pewnością wprawi Cię w dobry nastrój.

Znajdziesz tu wszystko czego szukasz!

Latem będziesz mógł wziąć udział w licznych imprezach organizowanych na terenie Gminy, takich jak Dożynki, Noc Świętojańska, zawody rowerowe, czy dla wielbicieli sztuki Artystyczne Lato u Kossaków. Niemal w każdy weekend odbywają się w breńskim amfiteatrze letnie koncerty . Nie zabraknie też kina dla miłośników dużego ekranu. Dla wszystkich tych, którzy lubią aktywny wypoczynek Gmina Brenna jest idealnym miejscem, aby zmierzyć się z własnymi siłami.

Nie tylko zdrowy mikroklimat panujący w Górkach Wielkich sprzyja poprawie kondycji turystów, ale także możliwość brania udziału w wielu konkurencjach sportowych, takich jak górski Bieg o Breńskie Kierpce, zimowy narciarski Puchar Beskidzkich Groni w slalomie gigancie. Miłośników rekreacji i jazdy konnej gościnnie przywita Ośrodek Jazdy Konnej „Hucuł”.

W Chlebowej Chacie zmierzysz się z żarnami, upieczesz chleb, zrobisz prawdziwy biały ser według tradycyjnej receptury, upieczesz w piecu breńskie podpłomyki. To w naszej Gminie zobaczysz, jak regionalna tradycja wplata się w urokliwą breńska dolinę. Można się też rozsmakować w Brennej, próbując pysznych regionalnych dań. Gmina Brenna wita wszystkich turystów z otwartymi ramionami.

Aplikacje mobilne

Gminna Brenna udostępniła również darmową aplikację na Twój smartfon. Znajdziesz w niej np. informacje o gminie i przewodnik. Pobierz ją za darmo na iPhone lub telefon z systemem Android.

Zobacz też materiał filmowy o Gminnie Brenna:

strzałka do góry